SİPARİŞ HATTI 0536 981 12 40

Arrow up
Arrow down

Bir alanın ceviz yetiştiriciliği için uygunluğunu incelemek için toprak yapısı ve ceviz yetiştiriciliğini sınırlayacak toprak özelliklerinin varlığı incelenmelidir.

Ceviz ağaçları sıkışık olmayan orta-ince tekstürlü veya kumlu topraklara göre daha güçlü gelişmekte ve kökler daha derine gitmektedir.Killi-kumlu organik maddece zengin toprakların su tutma kapasitesi yüksektir.İnce tekstürlü killi toprakların infiltrasyon hızı yavaştır.Bu topraklarda havalanma sınırlıdır.Killi topraklarda kumlu topraklara göre küçük porlar nedeniyle su,toprakta daha güçlü tutunur ve daha yavaş drene olur.Bu durum köklerin havalanması ve O2 değişimini azaltır.Killi topraklarda köklenme derinliği yüzeyseldir.

Çünkü havalanma yavaştır ve O2 derinlerde daha az bulunur.Kumlu topraklar hızlı ve iyi drene olurlar,su tutma kapasiteleri düşüktür ve besin elementlerince zayıftır.Kumlu-çakıllı topraklarda çok az su bulunur.Bu topraklarda düzenli sık sulamalar yapılır.İnfiltrasyon suyun toprak yüzeyinden yerçekimi etkisi ile aşağı doğru inmesidir.Porlar,hava ve su ile doludur.Su küçük porları,hava ise daha büyük porları doldurur.Eğer hücre boşluklarından %10’dan azı O2 ile doluysa köklerde oksijensizlilk sorunu yaşanabilir.Cevizin kök sistemi diğer çok yıllık türlerde olduğu gibi,toprağa tutunma,su ve besin elementlerinin absorbsiyonu,hormon sentez yeri,organik öğelerin değişimi ve depolanması gibi fonksiyonları sağlamaktadır.Cevizin toprak istekleri bölümünde,toprak çevresi ile kök ve anaç interaksiyonları incelenecektir.

SERTİFİKALI CEVİZ FİDANI

Ürünlerimiz Tarım Bakanlığı onaylı sertifikalıdır. Açık köklüde 10 adete 1 adet, tüplü fidanda bire bir sertifikalı satış yapılmaktadır. Piyasadaki sertifikasız satılan cinsi belli olmayan fidanlara itibar etmemeniz menfaatiniz icabıdır.

sözleşmeli ceviz fidanı satışı
Caner Fidancılık'tan alacağınız fidan çeşitlerimizin satışı faturalı olarak gerçekleşmektedir.  Satışlarımızın tamamı sözleşmeli, cinsine doğru sertifikalı olarak yapılmaktadır.

CEVİZ FİDANINDA AYNI GÜN KARGOCaner Fidancılık'tan mesai saatleri arasında vereceğiniz tüm siparişleriniz aynı gün kargoya verilir.

fernor

franquette ceviz fidanı

fernette ceviz fidanı

ceviz fidanı aşılama

tüplü ceviz fidanları

açık köklü ceviz fidanı