SİPARİŞ HATTI 0536 981 12 40

Arrow up
Arrow down

Yeni Sezon Açık Köklü Ceviz Fidanı Ön Sipariş Alımlarımız Başlamıştır.!

Cevizin meyvesi pomolojik gruplandırmada sert kabuklu meyveler grubunda yer almaktadır.Meyve,ağaç üzerinde yeşil kabuk,sert kabuk ve iç cevizden oluşur.Yeşil kabuk kal olarak adlandırılır.

Yeşil kabuk,kılıf ve çiçek örtüsünden,sert kabuk ise yumurtalık duvarlarından oluşur.Esasında yediğimiz iç ceviz,cevizin embriyosudur.

Endosperm taşımayan tohumda yedek besin kotiledonlarda birikmiştir.Kabuklu meyve ağırlığı,çeşitlerin genetik yapısı ve ekolojik koşullara göre değişmekle birlikte 2-25 g arasında değişebilir.Kabuk kalınlığı yönünden ceviz çeşitleri çok değişik özellikler sunar.

Ceviz Özellikleri

Kağıt kabuklu cevizler olarak adlandırılan çok ince kabuklu cevizlerin yanında;çetin ceviz olarak isimlendirdiğimiz çok kalın ve sert kabuklu ceviz tip ve çeşitleri bulunmaktadır.Kabuk kalınlığı;iç randımanı,taşınma ve meyvenin kullanılma amacı yönünden önemli bir özelliğidir.Kabuk pürüzlülüğü meyvenin kalitesini etkileyen önemli bir özelliktir.

Pürüzsüz,düzgün ve açık renkli meyveler,piyasada yüksek fiyatlara alıcı bulabilmektedir.

Sizde iyi bir ceviz bahçesi sahibi olmak istiyorsanız Caner Fidancılık olarak yanınızdayız. İyi ceviz meyvesi iyi ceviz fidanı çeşitlerini dikmekten geçer. Bizimle iletişim kurun. Bugün bahçe sahibi olun.

BİLİNEN CEVİZ ÇEŞİTLERİ

PEDRO CEVİZİ

pedro

KAMAN 1 CEVİZİ

kaman 1

FRANQUETTE CEVİZİ

franquette

SERTİFİKALI CEVİZ FİDANI

Ceviz fidanlarımız Tarım Bakanlığı onaylı sertifikalıdır. Açık köklü ceviz fidanlarımızda 10 adete 1 adet, tüplü ceviz fidanlarımızda bire bir sertifikalı satış yapılmaktadır. Piyasadaki sertifikasız satılan cinsi belli olmayan ceviz fidanlarına itibar etmemeniz menfaatiniz icabıdır.

sözleşmeli ceviz fidanı satışı
Caner Fidancılık'tan alacağınız tüm ceviz fidanı çeşitlerimizin satışı faturalı olarak gerçekleşmektedir. Ceviz fidanı satışlarımızın tamamı sözleşmeli, cinsine doğru sertifikalı olarak yapılmaktadır.

CEVİZ FİDANINDA AYNI GÜN KARGOCaner Fidancılık'tan mesai saatleri arasında vereceğiniz tüm ceviz fidanı siparişleriniz aynı gün kargoya verilir.

fernor

franquette ceviz fidanı

fernette ceviz fidanı

ceviz fidanı aşılama

tüplü ceviz fidanları

açık köklü ceviz fidanı

caner fidancılık logo

Caner Fidancılık önce müşteri memnuniyeti prensibi ile verdiği hizmetin sorumluluğunun bilincinde çalışan bölgemizin 1990 yılından günümüze bölgemizin ilk ceviz fidanı yetiştiriciliği firmalarındandır. Necati ÇIPA yönetimindeki Caner Fidancılık; Bandırma'nın Sahil Yenice Köyü'nde kendi ürettiği chandler başta olmak üzere tüm ceviz fidanlarının satış ve satış sonrası (dikim ve bakım) hizmetlerini sunar.

ceviz tohumdan dikim