SİPARİŞ HATTI 0536 981 12 40

Arrow up
Arrow down

fernor ceviz fidanıFernor ceviz fidanı Fransız soylu olup, yüksek rakımlı bölgelerde dikimi yapılabilen bir türdür. 

Verimli bir ceviz türü olmasının yanında, 0-1800 metre rakım aralığına sahip alanlarda dikim yapılabilir. Yani deniz seviyesinden başlayarak 1800 metre yüksekliği bulan bölgelerde dikim yapılır. Fernor cevizi belli dönemlerde ortaya çıkabilecek mevsimsel zararlardan etkilenmez. Fernor cevizi ağacı soğuğa karşı hassas olmayan dayanıklı bir ağaçtır.

 

Fernor Ceviz Fidanı Meyve Özellikleri

Fernor ceviz fidanı erken yaşta meyveye yatar. Verimli bir çeşit olan Fernor tipi ceviz meyvelerin ağırlığı yaklaşık olarak 10-12 gr’ dır.  İç ağırlığı 4,5- 5 gr olarak belirlenip, yağ oranı  %51 ve protein oranı %20’dir. Kabuktan ayrılması da kolaydır ve talebi oldukça fazladır. Chandler tipi ceviz ile çok benzerlik göstermektedir. Mevsimsel olaylardan etkilenmemesi Fernor tipi cevizi Chandler’den ayıran en önemli özelliktir.

Fernor Ceviz Fidanı Dikimi

Fernor tipi cevizin dikim sistemi çit yetiştiriciliğine uygundur ve 4X8 – 5X7 metre aralıklarla dikilebilir. Dikim aralıkları Chandler ceviz ile benzerlik göstermektedir. Franquette ve Fernette cevizleri Fernor tipi ceviz meyvelerinin doğru tozlayıcılarıdır.

Fernor Ceviz Fidanı Sipariş

Tamamı aşılı ve sertifikalı olan Fernor ceviz fidanlarımızı gönül rahatlığıyla köklü ve tüplü olarak firmamızdan satın alabilirsiniz.

SERTİFİKALI CEVİZ FİDANI

Ürünlerimiz Tarım Bakanlığı onaylı sertifikalıdır. Açık köklüde 10 adete 1 adet, tüplü fidanda bire bir sertifikalı satış yapılmaktadır. Piyasadaki sertifikasız satılan cinsi belli olmayan fidanlara itibar etmemeniz menfaatiniz icabıdır.

sözleşmeli ceviz fidanı satışı
Caner Fidancılık'tan alacağınız fidan çeşitlerimizin satışı faturalı olarak gerçekleşmektedir.  Satışlarımızın tamamı sözleşmeli, cinsine doğru sertifikalı olarak yapılmaktadır.

CEVİZ FİDANINDA AYNI GÜN KARGOCaner Fidancılık'tan mesai saatleri arasında vereceğiniz tüm siparişleriniz aynı gün kargoya verilir.

fernor

franquette ceviz fidanı

fernette ceviz fidanı

ceviz fidanı aşılama

tüplü ceviz fidanları

açık köklü ceviz fidanı