SİPARİŞ HATTI 0536 981 12 40

Arrow up
Arrow down

2007 yılı istatistiklerine göre dünyada önemli ceviz üreticisi ülkeler Çin,Amerika Birleşik Devletleri,İran ve Türkiye’dir.

Yaklaşıık 500.000 ton üretim ile dünyada birinci sırada yer alan Çin’in ceviz üretimi genellikle tohumdan yetişmiş tiplerden karşılandığı için standardizasyon sorunu bulunmaktadır.Halbuki ABD ceviz üretiminin tamamı kapama ceviz bahçelerine ait olup çeşitlere ait üretim miktarı dahi bilinmektedir.1980-1994’lü yıllar arasında ABD dünya ceviz üretiminde ilk sırada yer almasına rağmen ,1944 yılından itibaren Çin’in üretimi ABD’nin üretimine geçmiştir.Dünyada önemli ceviz üreten ülkelerin üretim değerleri yıllara göre incelendiğinde Fransa hariç genel olarak artış gözlenmiştir. Dünya ceviz üretim alanlarının yıllara göre değişimi incelendiğinde yıllara bağlı olarak önemli bir değişim gözlenmemiştir.Ancak Türkiye ve Meksika’da ekim alanlarında artış olduğu gözlenmiştir.

SERTİFİKALI CEVİZ FİDANI

Ürünlerimiz Tarım Bakanlığı onaylı sertifikalıdır. Açık köklüde 10 adete 1 adet, tüplü fidanda bire bir sertifikalı satış yapılmaktadır. Piyasadaki sertifikasız satılan cinsi belli olmayan fidanlara itibar etmemeniz menfaatiniz icabıdır.

sözleşmeli ceviz fidanı satışı
Caner Fidancılık'tan alacağınız fidan çeşitlerimizin satışı faturalı olarak gerçekleşmektedir.  Satışlarımızın tamamı sözleşmeli, cinsine doğru sertifikalı olarak yapılmaktadır.

CEVİZ FİDANINDA AYNI GÜN KARGOCaner Fidancılık'tan mesai saatleri arasında vereceğiniz tüm siparişleriniz aynı gün kargoya verilir.

fernor

franquette ceviz fidanı

fernette ceviz fidanı

ceviz fidanı aşılama

tüplü ceviz fidanları

açık köklü ceviz fidanı